CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Kepsut ilçesinde çiftçiler ve gençlerle bir araya geldi.
Çiftçilerin yaşadığı sorunları dinleyen CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, “Kepsut ilçe Başkanımız Oğuz Arslan ve yöneticilerimizle Kepsut İlçemize bağlı Yaylabaşı kırsal mahallemizde çiftçilerimizin sorun ve sıkıntılarını dinledik. Üretici çiftçilerimizin atadan beri kullandıkları 2-B orman vasfından çıkarılmış arazilerinin köylümüzün ödeyemeyeceği fiyatlarla satılmak istenmesi, köylümüzü üretimden uzaklaştırma çabasıdır.
CHP iktidarında köylümüz, çiftçimiz, hayvancımız üretimden koparılmayacak, daha çok desteklerle, daha çok üretim yapması sağlanacaktır. Bu konuda çiftçilerimize destek verilmeli ve fiyatlandırmada kendilerine öncelik tanıyacak indirimler yapılmalıdır” dedi.
Kepsut ilçesindeki ziyaretler çerçevesinde gençlerle de bir araya gelen Başkan Sarı, “Yaylabaşı mahallemizde genç arkadaşlarımız yaşadıkları sıkıntıyı dile getirdiler. Gençlerimizin cep telefonları çekmiyor, internete bağlanamıyor, derslerini yapamıyor, sosyal medyaya ulaşamıyorlar. Duyun artık gençlerimizin sesini bu çağda cep telefonu çekmeyen mahalle mi olur yazıklar olsun” şeklinde konuştu.
e-ha