Boğaziçi'nin kıyısında devam eden 9.Sarıyer Edebiyat Günleri kapsamında yazar İlkay Marangoz ve Dr. Hamza Yardımcıoğlu sevenleriyle buluştu. Okullardan gelen öğrencilerin eğlenceli anlar yaşadığı programda, yazarlar da stantlarında okuyucularıyla bir araya geldi.
9.Sarıyer Edebiyat Günleri’nin üçüncü günü çocuklar için eğitici birçok eseri kaleme alan yazar İlkay Marangoz’un söyleşisi ile başladı. Sarıyer’in çeşitli okullarından ve Gündüz Bakımevleri’nden gelen minikler alanı doldurdu. Çocuklarla interaktif söyleşi yapan Marangoz, hem eğlendirdi hem de öğretici bilgiler verdi. Günün bir diğer konuğu ise Dr. Hamza Yardımcıoğlu oldu. Dinler tarihi ve astronomi konularında bir çok makale ve kitap yazan Yardımcıoğlu, kendisini dinlemeye gelen katılımcılarla keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.
YAZARLAR KİTAPLARINI İMZALADI
Boğaz kıyısında tüm gün süren programda; İlkay Marangoz, Kaan Elbingil, Bahri Vardarlar, Halime Özoğlu Temel, Bahar Yaka, Mahmut Yıldırım, Mustafa Dilki, Sedrettin Parlak, Gizem Kıygı, Ali Dilki, Ayşegül Vural Çelik, Cengiz Öndek, Bengisu Gençay, Jan Devrim, Seçim Seziş, Evren Atalay, Oya Engin, Bayram Sarı, Benan Çetindağ, Songül Aydın, Ceren Atasoy, Hamid Ahmadzadeh Gerami, Doğuş Yaman, Melda Davran ve Hamza Yardımcıoğlu kitaplarını okuyucuları için imzaladı.
e-ha