Stratejik Plan Geleceğe Bakış, GZFT ve PESTLE Çalıştayı Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan’ın katılımıyla Neslişah Sultan Kültür Merkezi’nde başladı. Başkan Turan, Fatih’in geleceğini tüm kesimlerin görüşlerini dikkate alarak en doğru yönde şekillendireceklerini belirtti.
Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan’ın teşrifi ve alanında uzman hocalar ile paydaşların katılımıyla Neslişah Sultan Kültür Merkezi’nde düzenlenen Stratejik Plan Geleceğe Bakış, GZFT ve PESTLE Çalıştayı’nda elde edilen sonuçlar önümüzdeki 5 yıllık yol haritamıza önemli katkılar sağlayacak. Başkan Turan, konuşmasında Fatih’in geleceğini en iyi, en güzel ve en doğru şekilde şekillendirmek adına toplumun her kesiminden; çocuk, genç, yaşlı, kadın ve engelli bireylerin görüş ve önerilerini dikkate alarak kapsamlı bir vizyon belgesi oluşturacaklarını ifade etti. Ayrıca katılım gösteren tüm misafirlere teşekkür ederek bu tür çalıştayların şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışının gerekliliğine vurgu yaptı.
Çalıştayda katılımcılar arasında yapılan grup çalışmaları ve bireysel değerlendirmeler sonucunda elde edilen veriler ilçenin sosyal, ekonomik ve kültürel gelişimine yön verecek stratejik hedeflerin belirlenmesine ışık tuttu. Başkan Turan, Fatih’in tarihî ve kültürel mirasının korunmasının yanı sıra modern şehircilik anlayışıyla sürdürülebilir projelerin hayata geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

e-ha Sude Elif Sezen