Yeliz-Mehmet Okur: “Uzun vadeli ilişkileri ve evlilikleri saygı, ayakta tutuyor”

"Türkiye'ye dönüp Ege'ye yerleşmeyi düşünüyoruz"

"Avrupa ve Türkiye de koçluk hedeflerimin içerisinde, ancak en büyük hayalim bir gün NBA’de koçluk yapabilmek."

Türk basketbolunu NBA’de uzun yıllar başarıyla temsil eden eski milli basketbolcu Mehmet Okur ve zarif eşi Yeliz Okur MAG Ağustos sayısı kapağı için objektiflerin karşısına geçti.

On altı yıldır güzel giden birlikteliklerini, ilk günkü tutkuyla sürdürdükleri ilişkilerini, çocuklarıyla birlikte huzurlu yaşamları, vazgeçilmezleri olan spor ve gelecek planlarını MAG okurlarına özel verdikleri röportajında anlatan Mehmet Okur ve zarif eşi Yeliz Okur, mutlu evliliklerinin sırlarını paylaştı. “Her ailede olduğu gibi, bizde de anlaşmaya varamadığımız ya da tartıştığımız durumlar yaşanabiliyor; ama bizim başarabildiğimiz en iyi şeyin her seferinde bir tarafın alttan alabilmesi olduğunu düşünüyorum” diyen Yeliz Okur sözlerine şöyle devam etti: “Mehmet kötü bir gün geçirdiğinde ben, ben kötü bir gün geçirdiğimde Mehmet durumu kontrol altına alıyor. Saygı, sevgi, anlayış ve hoşgörü evliliğin temel taşlarıdır. Bunlardan biri eksilirse evlilikler çatırdar. Bu temel taşları koruyup sağlam tuttuğumuz sürece sağlıklı bir evliliğe sahip olabileceğimizi düşünüyorum. Tabi bu iki taraflı olmak zorunda. Aksi takdirde tek bir kişinin çabasıyla yerine getirilen bu değerler kişiyi yıpratabilir, yorabilir ve mutsuz kılar.”

16 yıllık evlilikleri sürecinde pek çok duyguyu yaşadıklarını aktaran Mehmet Okur ise “Tabii ki geçen on altı sene içerisinde tartışmalarımız, fikir ayrılıklarımız olduğu zamanlarımız da oldu. Fakat bu süreç içerisinde ben ve eşim karşılıklı olarak saygı sınırlarını korumaya özen gösterdik. Zaten uzun vadeli ilişkileri ve evlilikleri saygı, ayakta tutuyor. Bu durum bizim evliliğimiz için de geçerli” dedi.

Mehmet Okur’u birkaç kelime ile nasıl özetlersiniz sorusuna samimiyetle cevap veren Yeliz Okur “Mehmet; çocuklarına ve ailesine değer veren, işine tutkuyla bağlı, evcimen, çabuk sinirlenip çabuk yumuşayan, dürüst, doğru bildiklerinin koşulsuz-çıkarsız arkasında duran bir kişiliğe sahip” dedi. Gelecek planlamalarından da bahseden ünlü çift Türkiye’ye dönmek istediklerini belirterek “Dönüp güzel Ege’ye yerleşmeyi düşünüyoruz. Ege’de hayatımızı oturtmak en büyük arzumuz” ifadelerini kullandı.

Türk basketbolunu NBA’de uzun yıllar başarıyla temsil eden eski milli basketbolcu Mehmet Okur ve eşi Yeliz Okur’un kapak yıldızı olduğu MAG Ağustos; fenomenlerin tatil tercihleri, dekorasyon özel içeriği ve yazarları ile www.magdergi.com.tr , Turkcell Dergilik, Google Play, Apple Store, Issue, Türk Telekom’da online olarak okurlarıyla buluşuyor.

e-Haber Ajansı (e-ha)